Uluslararası İyi Yerel Yönetim Uygulamaları Konferansı İzmir’de Gerçekleştilecek

iyi-yonetim-uygulamalari-konferansi

Uluslararası İyi Yerel Yönetim Uygulamaları Konferansı, 13-14 Nisan 2018 tarihlerinde İzmir’de (Selçuk-Pamucak) gerçekleştirilecek.

Selçuk Belediyesi ve Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği (SoBiAD) tarafından  düzenlenecek olan Uluslararası İyi Yerel Yönetim Uygulamaları Konferansı ile bilim adamlarının, uygulamacıların ve üniversiteler dışındaki araştırmacıların yerel yönetimle ilgili yaptıkları teorik-analitik ve ampirik araştırmaları sunmalarına olanak sağlamak amaçlanıyor. Özellikle muhtelif belediyelerden en iyi uygulamalara yönelik sunumlar yapılması da konferansın amaçları arasında yer alıyor.

Konferansa gönderilen bildiriler hakemlik sürecinin ardından SOBİAD eDERGİ Arşivi içerisinde yer alan dergilerde yayınlanması planlanmakta olup konferansa katılım bildiri özeti ile yapılmaktadır. Yerel Yönetimlerle doğrudan ve dolaylı ilgili olan tüm konuların bildiri  olarak sunulması mümkündür.

Yerel Yönetimler alanında çalışmalar yapan tüm bilim insanlarına, araştırmacılara, kamu ve özel sektörde görev yapan uzmanlara açık olan konferans hakkında detaylı bilgiye http://www.sobiad.org/CONFERENCES_held/LOCAL-GOVERNANCE/index.html adresinden ulaşılabilir.

Başarılı ve verimli bir Konferans olması dileklerimizle…

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.