14. Kamu Yönetimi Forumu (KAYFOR 14) Başladı

14. Kamu Yonetimi Forumu (KAYFOR 14)

“Nasıl Bir Kamu Yönetimi?” teması etrafında düzenlenen 14. Kamu Yönetimi Forumu (KAYFOR 14) 120 bildiri ile Van’da başladı.

27-29 Nisan 2017 tarihleri arasında düzenlenen Forum, kamu yönetiminde reform sürecinin tüm boyutlarıyla devam ettiği bir dönemde nasıl bir kamu yönetimi sorusuna odaklanıyor. Bu tema çerçevesinde yeni anayasa çalışmaları, başkanlık sistemine ilişkin tartışmalar, yeni büyükşehir düzeni ve uygulaması, yerel ve bölgesel kalkınma politikaları, kamu personeli sisteminde yeniden yapılanma arayışları, kamu mali yönetimi, afet yönetimi ve kentsel dönüşüm, imar ve planlama düzeni ile kentsel ve kırsal toprak yönetimi, iç ve dış göçlerin kent ekonomileri ve kent yönetimleri üzerindeki etkileri, yönetime katılım, çevre yönetimi ve politikaları, iç ve dış dinamiklerin kamu politikalarının oluşmasındaki rolleri ve son olarak kamu yönetimi eğitimi gibi kamu yönetimine ilişkin güncel konuların ele alınması bekleniyor.

KAYFOR 14 ile ilgili forum programı, bildiri listesi vd. konularda geniş bilgi almak için bu forum için hazırlanan <http://kayfor14.yyu.edu.tr> internet sitesine erişebilir, <kayfor14@gmail.com> e-posta adresine iletilerinizi gönderebilirsiniz.

Tüm katılımcılar için başarılı ve verimli bir forum geçmesi dileklerimle..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.